Форум Индекс

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SajberSvet Steam Winter Online League


    MAX ADSL + MAX ARENA DOBIJTE SLOT

    Admin
    Admin
    Admin


    Posts : 66
    Join date : 2009-01-06

    MAX ADSL + MAX ARENA DOBIJTE SLOT Empty MAX ADSL + MAX ARENA DOBIJTE SLOT

    Post  Admin Wed Feb 04, 2009 12:57 pm

    MAX ADSL + MAX ARENA DOBIJTE SLOT Contentreklamadb1


    * Важи исклучиво за нови корисници на T-Home пакетите кои ќе потпишат договор во Инсомниа

    * Гратис пристапот трае 12 месеци од потпишувањето на договорот
    * Понудата важи за сите T-Home пакети

    * Вклучена web подршка за проблеми и прашања во врска со слотовите



    По аплицирање за еден од пакетите, ќе бидете исконтактирани од нашиот оператор



    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



    Што е слот и како се користи? (опис на постапката за вклучување и правила за користење)


    Што е слот? Како до слот на MaxARENA серверите ?


    T-Home ви овозможува играње на Gaming серверите без чекање. Со секој склучен T-Home договор во Insomnia т.ц Лептокарија добивате гратис слот со кој ќе имате предност при влегувањето на вашиот омилен MaxARENA сервер во секое време без разлика на неговата пополнетост.

    Со купениот пакет имате привилегија 1 година да играте со резервиран слот. Резе­рвираниот слот може да го користи само еден корисник, оној на кого ќе гласи username-от и password-от со кој што ќе пристапува на серверот.

    Откако корисникот ќе потпише договор податоците за слотот ќе му бидат испратени на e-mail.



    Како се употребува слотот?


    Откако сте ја вклучиле Counter Strike 1.6 играта потребно е да се логирате со вашиот username и password за да можете без проблем и дополнително чекање да пристапите на серверот. Логирањето се врши на следниот начин: го стискате копчето “~” кое вообичаено се наоѓа над копчето “TAB” и со тоа ја пуштате конзолата и во неа внесувате:

    Name “username”, притискате ENTER

    Setinfo _ins “password”, притискате ENTER

    На крајот впишувате connect "ip адреса на серверот на кој што сакате да пристапите”, притискате ENTER, доколку MaxARENA серверот за кој добивате слот го имате во "Favorites" можете директно да пристапите од таму.


    Напомена*


    Услугата која ви ја нуди T-Home смеете да ја користите само Вие. Секоја неправилна употреба, злоупотребување од тип давање на слотот (username&password), играње со cheat (програми за мамење), непочитување на основните правила на серверите доведува до перманентно укинување на слотот без можност за враќање на истиот.



    СИТЕ ИНФОРМАЦИИ ВО ВРСКА СО "MAXADSL + слот + ваучер " можете да ги добиете на тел. 023070455 (секој работен ден од 09:00 до 16:00 часот)

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon Apr 29, 2024 6:52 am